Onkomer Özel Onkoloji Mrk.,Üniversite Cd.71-A,Bornova,İZMİR 0232 462 63 00

SİSTEMİK RADYOTERAPİ

SİSTEMİK RADYOTERAPİ 

Sistemik radyoterapide hasta bir radyoaktif maddeyi içebilir veya iğne yoluyla alabilir. Bu maddeler radyoaktif İod veya başka bir radyoaktif maddeye  bağlı monoklonal antikor olabilir. Radyoaktif  iod, tiroid  kanserinin tedavisinde sıklıkla kullanılan bir sistemik radyoterapi örneğidir. Tiroid hücreleri doğal olarak radyoaktif iodu alırlar. Bazı kanser türlerinde sistemik radyoterapi için monoklonal antikor radyoaktif maddeyi doğru yere götürür, böylece antikora bağlı radyoaktif madde kanda dolaşarak gerekli yere ulaşır ve tümör hücresini öldürür, örneğin;
– Ibritumomab tiuxetan jenerik isimli ilaç değişik tip B hücreli Hodgkin dışı lenfomanın tedavisinde  kullanılmaktadır. Bu ilacın antikor kısmı B lenfositlerinin yüzeyinde bulunan bir proteini tanır ve bağlanır.
– Tositumomab isimli ilaç ile Iodine 131 tositumomab  kombinasyonu bazı tip  Hodkin dışı lenfoma tedavisinde kullanılmak üzere gerekli izini almışlardır.
Benzeri bir çok sistemik radyoterapi ilaçları klinik çalışma içersindedir. Bazı sistemik radyoterapi ilaçları paliyatif olarak kanser tedavisinde uygulanabilmektedir (örneğin samarium ve strontium gibi).
Özel Onkomer Onkoloji Merkezi‘nde onkolojideki en önemli tedavilerden biri olan “RADYOTERAPİ” yani “IŞIN” tedavisi en son teknolojiye sahip tedavi aygıtlarıyla, nitelikli bir şekilde yapılmaktadır. Işın Tedavisinde kullandığımız tedavi aygıtlarımızı Web Sitemizin “Tedavi Aygıtları” bölümünde görebilirsiniz.
Işın Tedavileriniz Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) veya “Anlaşmalı Kurumlar” kısmında belirtilen her hangi bir kuruma bağlı iseniz ücretsiz olarak yapılacaktır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen muhasebe bölümümüz ile görüşün (0232 462 63 00-01-02/113).
Hastalarınız Onkoloji Uzmanlarınızın önerileri doğrultusunda ışınlarını ilaçlı veya ilaçsız olarak alacaklardır. (eş zamanlı Kemoradyoterapi).
Tedaviler sırasında hastalara acil bakım veya destek tedavi gerektiği takdirde merkezimizde “Acil Bakım” ve “Destek Bakım” birimi mevcuttur.

IMG_4692

Copyright 2015 (c) - Onkomer Özel Onkoloji Merkezi